ZUMBA

Seznam aktuálních lekcí naleznete zde

ZUMBA

22/12/10
Zdá se vám, že pojem hubnutí a zábava k sobě nejdou dohromady? Také byste rádi učinili konec nudným hodinám aerobiku, na které nevydržíte pravidelně chodit? No tak směle do toho! Spalujte kalorie zábavně!!! 

Zumba ve Studiu FASCINACE

[ZUMBA]
„...vytancovat
se z každodenních
starostí.”

A co to Zumba je?

Zní to španělsky, a také to ze španělského „zumbare“, tedy bavit se, pochází. Jedná se o dynamické fitness cvičení, ve kterém se setkáte jak s aerobikem, tak latinskoamerickými tanci. Zumba kombinuje prvky hned několika tanečních stylů a to: salsy, reggaetonu, merengue a cumbie, ale také tanga, flamenga, bachaty, cha-chy, rockenrollu či country. Je založena na principu přerušovaného kardio tréninku, kde se střídá svižná část s pomalou a v této kombinaci dochází ke spalování tuků a efektivnímu formování celého těla.

 

Nemusíte se ale bát, že byste během lekce nestíhali! Aby se vám v Zumbě dařilo, nemusíte umět tancovat. Na hodinách se začíná nejprve s velmi jednoduchými sestavami, které se postupně doplňují o nové prvky, a zvládnout je tak může opravdu každý. Na lekci Zumby nepotřebujete mít žádné taneční či fitness zkušenosti, je navržena pro každého bez rozdílu věku, váhy či kondice.

Zumba je zábava! Při hodině propotíte veškeré oblečení, spálíte až 600-1000 kalorií a přitom budete zářit úsměvem od ucha k uchu. Při hodině si totiž ani neuvědomíte, že cvičíte, instruktorky a instruktoři sice předvádějí jednotlivé kroky, ale nemusíte je naprosto dokonale napodobovat. Stačí, když se podle nich budete hýbat a zároveň se necháte unášet rytmy latinskoamerických tanců. Nemusíte přemýšlet nad žádnými složitými pohyby a budete se cítit jako na party. Zumba je úžasná pro mysl, tělo i duši. Také je skvělá pro hubnutí. Obézní nebo lidé s tělesným handicapem ji mohou provádět v bazénu ( tzv. AQUA Zumba). Ti pokročilejší si mohou vzít do rukou činky. Cvičit mohou i lidé v pozdějším věku a maminky po porod.

Zumba jako relaxace

Zumba studio Fascinace Praha

Při tanci musíte být po celou dobu pořádně zpevnění, narovnaní, mít zatažené břicho. Po pár minutách cítíte, že svaly pěkně pracují, i když opakujete jen jednoduchý krok. Po cvičení se nebude moci dočkat další lekce:-) !

Jeden tip pro Vás:

Zumbu můžete pro začátek tančit i ve starých teniskách či klasických sálovkách. Ti z Vás, kteří už chodí cvičit déle, si však možná všimli, že je občas mohou zabolet klouby, nebo že některé pohyby nelze provést tak dobře, jak je ukazuje lektor. To má několik důvodů. Při Zumbě celou hodinu poskakujete, kombinujete jak pohyb na špičkách či přední části chodidla, tak výskoky s dopady na celou jeho plochu a je klíčové, aby měla bota správné odpružení a výztuž v oblasti paty. Kromě výskoků se v hodinách setkáte i s twistovými pohyby, pro které je vhodné, aby obuv neměla protiskluzovou podrážku. Protiskluzovou podrážku většina botiček, určených do tělocvičny pro jiné sporty, má, což vám neumožní, některé Zumba prvky pořádně „prožít“.

Vhodnou obuví, která odpovídá oběma výše zmíněným požadavkům, je typ „dansneakers“. Pod tímto názvem naleznete boty, které vypadají jako sálovky, ovšem s vlastnostmi vhodnými právě pro taneční aktivitu. Dansneakers je prostě taneční teniska, která v sobě dokáže skloubit jak přednosti sportovní obuvi, tak také myslí na specifika tanečního pohybu, které si v běžných teniskách prostě tak dobře neužijete. Dansneakers poznáte na první pohled – podrážka botky je rozdělena na dvě části. To zaručuje perfektní přizpůsobivost boty při jakémkoliv tanečním pohybu, při Zumbě nemluvě.

Historie ZUMBY

ZUMBA vznikla náhodou v roce 1999 v Columbii, kdy Alberto Perez alias Beto zapomněl jeho aerobickou hudbu a jediné co měl u sebe, byla Latinsko-americká hudba typu salsy, merengue... Beto němel jinou možnost než-li improvizovat na latinsko-americkou hudbu. Z této hodiny vznikl nový revoluční fitness program-ZUMBA!! Tato hodina se stala jednou z jeho nejpopulárnějších.
    V roce 1999 kdy měl obrovský úspěch v Columbii, představil ZUMBU i USA. Zde byl osloven dvěma podnikateli, aby vytvořil globální skupinu, založenou na ZUMBA teorii. Jejich cílem bylo nabídnout ZUMBU po celém světě. V roce 2002 tito dva podnikatelé, Perlman a Aghion uzavřeli dohodu s obrovskou firmou a tím se spustil celosvětový prodej stovek a tisíců video kazet po Americkem trhu. Po ohromující odezvě ZUMBA team vytvořil nový ZUMBA instruktorský program. V září roku 2006 zde bylo více než 2000 instruktorů po celém světě.

Psychologie Zumby

Zatímco fyziologické zásady Zumby mohou napomáhat úbytku váhy, posílení svalů a jiným tělesným změnám, tím hlavním co se zasloužilo o úspěch Zumby a současně se stalo hlavním motivačním faktorem, je psychologická stránka cvičení. Většina fitness programů funguje, ovšem řadě z Vás se nemusely dostavit výsledky, protože tyto programy nejsou dostatečně motivující k aktivnímu dlouhodobému cvičení.

ZUMBA

Spojuje nesmírně energickou a motivující hudbu s unikátními pohyby a kombinacemi, které Vám umožní vytancovat se ze svých každodenních starostí, jak již jednou bylo zmíněno:-).
Staví na principu, že cvičení by mělo být zábavné a snadné, tak aby se cvičící byli schopni tohoto fitness programu držet a přinášel jim dlouhodobé zdravotní výsledky.
Napomáha k pozitivnímu sebehodnocení

Prostě a jednnoduše sami uvidíte, že Zumba se vymyká tradičním fitness programům a to v tom, že v jejím podání se z fitness stává zábava a není tedy cvičením, na které "musíte chodit", ale na které "chcete chodit". Návštěvníci Zumby neříkají "měl/a bych jít na hodinu, ale naopak "už se nemůžu dočkat další lekce".

Zkrátka, dost písmenek a přijďte se sami přesvědčit :-) !

Budeme se na Vás těšit!

Souhlasím se vším