Cvičení s kojenci a batolaty


Pro zobrazení všech kurzů, termínů a přihlášení na kurzy, prosím, klikněte na "KURZY + INFO"


 

První období života dítěte je velmi zásadní. V jeho vývoji nastane mnoho milníků.

Pro podporu všestranného vývoje miminka a pro utváření vztahu mezi maminkou a dítětem je cvičení s kojenci vhodnou volbou pro trávení společného času, kdy maminka doprovází děťátko v pohybech, stimuluje pohybové dovednosti dítěte a působí i na psychickou a kognitivní stránku vývoje.

První období života dítěte je velmi zásadní. V jeho vývoji nastane mnoho milníků. Dítě během prvního roku udělá největší vývojový skok. Toto období je důležité i pro vztah maminky a dítěte.

Proč „cvičit“ s dětmi od kojeneckého věku?

Během lekcí se maminky mimo jiné doví odborné informace o psychomotorickém vývoji dítěte, získají tipy a rady v otázce způsobu manipulace s miminkem a podpory jeho správného vývoje. Vhodnou formou stimulace pohybového aparátu dítěte lze do budoucna předejít komplikacím a vadám pohybového aparátu - od vadného držení těla, bolesti zad, až po plochá chodidla. Cvičením navíc podpoříte dítě v utváření pohybových dovedností a tím rozšíříte jejich spektrum.

Jak se na lekci připravit?

Je dobré, pokud čas lekce vyhovuje přirozenému dennímu rytmu dítěte. Děťátko by mělo být spokojené, minimálně 30 minut po jídle, ne těsně před spánkem. Pokud maminka nebyla zvyklá s miminkem cvičit, nebo pohybovat, nemusí se ničeho obávat. Lekce pod odborným vedením magistry fyzioterapie slouží také k předání informací, jak může maminka dítě vhodně stimulovat v jeho vývoji.

Na lekci je dobré vzít třeba oblíbenou hračku dítěte, dečku, na které je zvyklé lehávat. Pomůcky pro zpestření cvičení jsou k dispozici na místě.

Pro jaké děti je toto cvičení vhodné?

Cvičení je vhodné pro kterékoli zdravé dítě. Dítě by nemělo prodělávat akutní horečnaté onemocnění. Reakce na očkování může dítě také oslabit, nebo rozladit, a proto je lepší lekci taktéž vynechat.

Cvičení plní nejen roli ve prospěch pohybového rozvoje, ale dítě se také poprvé ocitá v sociální interakci s ostatními miminky. Cvičení je doprovázeno písničkami a říkankami, a tak oslovujeme téměř všechny smysly dítěte.

Doprava

Osobním automobilem – pokud chcete přijet autem, není problém, zajistíme zpoplatněné parkování po dobu cvičení v areálu Tyršova domu.

MHD – nejbližší zastávka tramvaje „Hellichova“ je přímo před Tyršovým domem. Číslo tram. 12., 15., 20., 22 nebo o pár kroků vzdálenější zastávka „Újezd“ kde navíc jezdí tram.č.9

Souhlasím se vším